Sezon 2018

2018 rok jest dla nas szczególnym rokiem. W lipcu jako pierwsza polska drużyna kobieca wystąpimy na Klubowych Mistrzostwach Świata, które odbędą się w Cinncinati w stanie Ohio. Ponadto w tym roku szczególnie ważne są dla nas europejskie rozgrywki EUC, ponieważ finały rozgrywek odbędą się przed polską publicznością we Wrocławiu, co dodatkowo nas motywuje do ciężkiej pracy.

Klubowe Mistrzostwa Europy -EUC

European Ultimate Championship Finals, Wrocław, październik

Co roku najlepsze europejskie drużyny biorą udział w European Ultimate Championship Series, czyli Klubowych Mistrzostwach Europy. Zwieńczeniem cyklu regionalnych turniejów, jest turniej finałowy, który w tym roku odbywa się we Wrocławiu. Jest to seria składająca się z 3 etapów (w naszym regionie Europy):

 1. Kwalifikacje do Klubowych Mistrzostw Europy, które od wielu lat mają miejsce dla naszego regionu w czeskich Šardicach. Na tym etapie konkurujemy z drużynami z Czech, Słowacji, Wegier i Słowenii.
 2. Kolejny etap to są rozgrywki regionalne, w których konkurują najlepsze drużyny w danych regionach. U nas jest to :

           Polska – Czechy – Austria – Słowacja – Słowenia – Chorwacja – Białoruś – Ukraina – Węgry

 1. Ostatni i najbardziej prestiżowym etapem są Finały Klubowych Mistrzoste Europy, które jak wiemy w tym roku odbędą się we Wrocławiu. Na tym etapie spotykają się najlepsze drużyny z 5 regionów Europy, zachodniego, centralnego, południowego, wschodniego i północnego:
  • Zachodni : Wielka Brytania
  • Centralny : Dania – Niemcy – Holandia – Belgia – Luksemburg
  • Południowy : Irlandia – Francja – Szwajcaria – Włochy – Hiszpania – Portugalia – Izrael
  • Wschodni : Polska – Czechy – Austria – Słowacja – Słowenia – Chorwacja – Białoruś – Ukraina – Węgry
  • Północny : Norwegia – Szwecja – Finlandia – Rosja – Litwa – Estonia – Łotwa

Troubles po raz pierwszy awansowało do finałów (czyli ścisłej czołówki 12 najlepszych drużyn w Europie) w 2016 roku, zdobywając fantastyczne 4. miejsce. W 2017 roku ponownie udało się awansować do finałów i zająć wysokie 7. miejsce.

Klubowe Mistrzostwa Świata – WUCC

World Ultimate Club Championships, Ohio, 14-21 lipca

WUCC

Klubowe Mistrzostwa Świata odbywają się co 4 lata. W tym roku odbędą się w lipcu w Cinncinati w stanie Ohio. W turnieju weźmie udział 128 drużyn w 3 kategoriach (damskiej, męskiej i mieszanej), w tym 40 drużyn kobiecych. Polska po raz pierwszy będzie reprezentowana w kategorii kobiecej na imprezie światowej tej rangi.

Windmill Windup

Amsterdam, 22-24 czerwca

W ramach przygotowań do powyższych turniejów wybierzemy się na najbardziej prestiżowy europejski turniej –  Windmill Windup. W poprzednich latach zawodniczki Troubles brały udział w turnieju Windmill Windup w kategorii mieszanej wraz z reprezentacją Polski (dwukrotnie zdobywając medale). Troubles po raz pierwszy pojawi się na tym turnieju i mamy nadzieję, że w kategorii kobiecej pojdzie nam równie dobrze.

Windmill Windup - finał mixed 2017
Windmill – finał mixed 2017 z udziałem reprezentacji Polski